Суниця садова сорт Еліс® (strawberry Alice®)

 

Культура: Суниця садова (Fragaria Ananasa)
Назва сорту: Еліс (Alice)
Торгова марка: Еліс® (Alice®)
Походження: Великобританія (GB)
Селекціонер: Девід Сімпсон (Dr. David Simpson), Джуді Белл (Judi Bell) - East Malling Research - www.emr.ac.uk
Власник прав: Мейозис Лтд. (Meiosis Ltd.) - www.meiosis.co.uk
Реєстрація прав: Торгова марка в Україні m201308294 Grant 185014

 

Еліс® (Alice®) - середньостиглий сорт суниці, виведений селекціонерами Девідом Сімпсоном та ДжудіБелл на Іст-Моллінгській дослідній станції. Сорт має комплексний батьківський склад включаючи сорти Корона, Тотем, Холідей, Тіога, Редгонтлет, Горелла, Редчіф, Вілтгард і Шурекроп.

Середина збору врожаю суниці садової сорту Еліс® приблизно на 7 днів пізніше, а тривалість збору дещо довша, ніж у сорту Елсанта®. За результатами сортовипробовування урожайність сорту така ж як і сорту Елсанта®, проте біля 70% ягід мають розмір більше 35 мм. В результаті відсоток ягід першого класу зазвичай становить 80%, що дещо перевищує аналогічний показник Елсанти®.

Ягода суниці садової сорту Еліс® вирівняної конічної форми, хоча перші найбільші ягоди можуть мати слабку ребристість. Шкірка міцна, привабливого яскраво оранжево-червоного кольору з блиском, м’якоть достатньо міцна, соковита та приємна на смак. Насінини на поверхні ягід трохи виступають. Придатність до зберігання така ж як і у сорту Елсанта®.

Рослини сорту Еліс® мають дещо більшу силу росту, ніж у сорту Елсанта®, прямостоячі. Ягоди добре помітні, легко та швидко збираються.